RULMAN ÇELİKLERİ

ÜRÜNLERİMİZ

Kaliteli İşçilik

İmalat sürecinin her aşamasında titiz, çözüm odaklı ve konusunda uzman bir ekibin özverili çalışması vardır.

Güven

Yıllardır müşterilerimizle sürdürdüğümüz karşılıklı güvenilirlik en önemli sermayemiz olmaya devam ediyor.

Teknoloji

Sektöründeki güncel üretim teknolojilerini takip ederek gerekli makine- teçhizat yatırımlarını yaparak müşterilerimize katma değer sunuyoruz.

İnovasyon

Yıllardır sürdürdüğümüz çözüm odaklı anlayışın getirileri ile işimize farklı bakış açıları ile verimlilik katmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

RULMAN ÇELİKLERİ

Umut Çetin Demir Çelik firması, rulman çelikleri alanında müşterilerine yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. Eğer siz de rulman çelikleri ihtiyacınız için güvenilir bir tedarikçi arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Firmamız, yılların tecrübesiyle sektörde öncü konumdadır ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla tanınmaktadır. Rulman çelikleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız, her türlü ihtiyacınıza yönelik çözümler sunmaktadır.

Üstün kalite standartlarına sahip ürünleri, uygun fiyat politikası ve zamanında teslimatları ile müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti sunuyoruz. Ayrıca, müşterilerimize özel çözümler sunarak iş birliğimizi uzun süreli hale getiriyoruz.

Siz de rulman çelikleri ihtiyacınız için doğru tedarikçiyi arıyorsanız, Umut Çetin Demir Çelik firması olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Kaliteli ürünlerimizle, sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazırız.

TEKNİK BİLGİLER

Rulman Çelikleri, aşınmaya ve sürtünmeye oldukça dayanıklı çeliklerdir. Yaygın olarak olarak kullanılan kaliteler arasında 100Cr6 ve 100CrMn6 bulunmaktadır. Rulmanlar çalışma prensibi itibari ile  çok yüksek derecede basınç, çekme, titreşim ve aşınma gibi durumların etkisi altında kalmaktadır. Bu yüzden rulmanların sertleştirme gibi işlemlerle sağlamlık ve dayanıklılığının arttırılması çok önemlidir. Yapılan her türlü sertleştirici işlemin ardından elde edilen ürüne 100Cr6 ya da Rulman Çeliği ismi verilmektedir.


Rulman Çeliği içerisinde %1 oranında karbon elementi ve %1,5 civarında krom elementi yer almaktadır. Üretim esnasında kullanılan karbon elementi, ısıl işlem sırasında çeliğin sertleşmesi, krom elementi ise aşınma direncini arttırmak için kullanılmaktadır.

Bu ürünler genellikle ; bilyalı, roleli ve iğneli yataklarda, özel tarz makaralar, tekerlek, tabla yürüyen aksamında ve her türlü kayma yüzeyine sahip parçalarda kullanılabilir.

Rulman Çelikleri Fiyatları

İhtiyaç duyduğunuz Rulman Çelikleri fiyatları talep edilen malzemenin cins, ebat ve ağırlık miktarına  göre değişiklik gösterebilmektedir. En uygun fiyata ve en kaliteli rulman çelikleri fiyatı almak için bizi 0212 212 19 19 numaralı telefondan arayabilir ya da umut@umutcetindemircelik.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

KALİTE

100Cr6, 100CrMn6

RULMAN ÇELİKLERİ ÖZELLİK TABLOSU
ÇELİKKİMYASAL BİLEŞİM
Kısa İşaretiCSiMnPSAlCrCuMo
DIN 100 Cr6
0,93-1,05
0,15-0,35
0,25-0,45
0-0,025
0-0,015
0-0,05
1,35-1,60
0-0,30
0-0,10
  Üretim MetoduKalınlık (mm)  
  Hadde10 – 170 mm  
  Hadde+Soyma10 – 170 mm   
  Dövme180 – 450 mm 
  Dövme + Soyma180 – 450 mm 
RULMAN ÇELİKLERİ TANITIM VİDEOSU

UMUT ÇETİN DEMİR ÇELİK

Kurulduğu günden bu yana çelik alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ve kurumsal çalışma anlayışı ile hizmet vermekteyiz.